همایش ملی صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در کرمان

اولین همایش ملی صنایع فرآوری محصولات کشاورزی در کرمان برگزار می شود.

شروع همایش: 1396/11/11
پـایــان همایش: 1396/11/11
ارســال مقـاله: 1396/09/30

وبسایت همایش : http://ptap.uk.ac.ir/

 

 

در ادامه پیام همایش را به نقل از سایت رسمی همایش با هم می خوانیم:

مفتخریم با یاری خداوند متعال و در سالی که مزین است به نام اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال با همکاری دو بخش مهندسی مکانیک بیوسیستم و مهندسی صنایع غذایی، همایش ملیصنایع فرآوری محصولات کشاورزی را در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار نماییم. استان کرمان از قطب های عمده تولید محصولات کشاورزی کشور بوده و در زمینه تولید محصولاتی چون پسته، خرما، گردو، زیره و جالیزی جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد.

یکی از معضلات عمده در تولید و عرضه محصولات کشاورزی، نبود صنایع تبدیلی کافی و مناسب است که موجب تلفات بالای محصولات در فصل برداشت می شود. به علاوه برخی از روش های فرآوری موجود مناسب نبوده و ضایعات زیادی تولید می کنند. راه اندازی کارگاه ها و کارخانه های فرآوری علاوه بر کاهش ضایعات محصولات کشاورزی می تواند زمینه اشتغال زیادی فراهم نموده و در راستای نیل به اهداف “اقتصاد مقاومتی” کمک شایان توجهی نماید. سعی بر آن است که در همایش ملی “صنایع فرآوری محصولات کشاورزی” برخی از صاحب نظران صنایع تبدیلی به بیان مشکلات موجود در زمینه صنایع فرآوری محصولات کشاورزی پرداخته و اندیشمندان و پژوهشگران یافته های خود را در این زمینه به صورت سخنرانی یا پوستر ارائه نمایند.

این همایش با همکاری سه ارگان: دانشگاه شهید باهنر کرمان به عنوان نماینده حوزه پژوهش، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی استان کرمان به عنوان نماینده بخش خصوصی، صنعتگران و کشاورزان، و سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به عنوان نماینده بخش دولتی بر گزار می شود و سازمان ها و نهاد های دولتی و خصوصی دیگری هم از برگزاری این همایش حمایت کرده اند که از آن جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی، بانک کشاورزی، مرکز تحقیقات کشاورزی، اداره کل صنایع و معادن، انجمن مهندسی ماشین های کشاورزی، اداره شهرک ­های صنعتی و مرکز تحقیقات پسته کشور را می توان نام برد. در نظر است در کنار سخنرانی های علمی، از سخنرانی ها و نظرات صنعتگران، کشاورزان و سیاست گزاران این زمینه بهره ببریم و میزگردی در راستای بیان مشکلات و راهکارهای رفع آنها برگزار گردد. به علاوه نمایشگاهی به منظور شناساندن خدمات  برخی از بازرگانان، صاحبان صنایع کشاورزی و محصولات غذایی در نظر گرفته شده است. امیدواریم که این همایش فرصت مناسبی برای ایجاد ارتباط سازنده و دائمی بین صاحبان صنایع، پژوهشگران و کشاورزان بر قرار کند تا با همکاری و همفکری در زمینه بهره وری بهتر از محصولات کشاورزی گام هایی موثری برداشته شود.

درباره دکتر زاهد فتحی زاده

دیدگاهتان را بنویسید