با عرض سلام خدمت بازدیدکنندگان محترم سایت مرجع بیوسیستم ایران

امروز در این مطلب سعی می شود در مورد بازار کار رشته بیوسیستم مطالبی عنوان شود. این مطلب به تدریج به روز می شود.

رشته مهندسی بیوسیستم یکی از رشته هایی است که از نظر محتوا و تخصص بسیار گسترده می باشد و نیازمند یادگیری طیف وسیعی از علوم و فنون می باشد، این رشته به اصطلاح “میان رشته ای” می باشد و به عنوان پیوندی مابین رشته مهندسی کشاورزی و رشته های فنی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران و مهندسی مواد قرار دارد.

توضیحات ذکر شده در بالا به ما نشان می دهد که در مورد بازارکار این رشته نیز با تنوع و گستردگی زیادی روبرو هستیم. در واقع دانش آموخته رشته مهندسی بیوسیستم باید بتواند در رشته خود سمت گیری مناسبی داشته باشد و در طول تحصیل به صورت هدفمند با انتخاب گرایش مناسب و موضوعات مرتبط در پروژه های درسی و موضوع پایان نامه های خود در زمینه خاصی تخصص پیدا کند، این تخصص می تواند در آینده شغلی او تاثیر گذار باشد، کارفرمایان توجه خاصی به تخصص و انگیزه متقاضیان کار دارند، با توجه به تنوع شغلی بالایی که می توان برای این رشته تصور کرد فارغ التحصیلان این رشته می توانند در کارگاه های طراحی و تولید ماشین های کشاورزی ، کارخانجات خودروسازی، کارگاه های تعمیر و نگهداری ماشین آلات راه سازی، کارخانه های صنایع غذایی و … مشغول به کار شوند، کار در این محیط ها از طراحی رایانه ای گرفته تا نظارت، مسئول بازاریابی و فروش، مدیریت و … متنوع باشد.

در این رشته نیز مانند سایر رشته ها می توان به عنوان آموزش دهنده مشغول به کار شد. مراکز فنی حرفه ای، هنرستان های آموزش و پرورش، دانشکده ها و دانشگاه ها از جمله مراکز آموزشی هستند که می توانند محل مناسبی برای اشتغال شما باشند.

علاوه بر مشاغل بیان شده، کارآفرینی شما هم می تواند راه بسیار خوبی برای اشتغالتان باشد. اگر تمایلی به استخدام شدن ندارید می توانید شغل خودتان را راه اندازی نمایید ، البته برای کارآفرینی باید ابتدا با مطالعه فراوان دانش و مهارت کافی در زمینه شغلی که می خواهید راه اندازی کنید داشته باشید.

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید به تالار گفتمان سایت به آدرس زير مراجعه نماييد.

http://biosyso.ir/forums